Warsztaty Komunikacji Społecznej

19 czerwca 2012, Warszawa

Warsztaty

niedziela, 12 czerwca 2011 15:44

Nowe wydarzenie – nowe rozwiązania

Opór społeczny podczas prowadzenia inwestycji to coraz większy problem. I co warte podkreślenia - w większości przypadków i lokalizacji protesty są NIE DO UNIKNIĘCIA, a skala, metody, i argumenty przeciwników energetyki wiatrowej zyskują coraz większe poparcie. Dziś na mapie protestów mamy ponad 350 miejscowości. Stało się oczywistym, że jeśli inwestorzy i reprezentujące ich firmy nie zmienią "partyzanckiego" modelu prowadzenia projektów na otwarty i przejrzysty, zgodny z zasadami komunikacji dialog z lokalną społecznością, to już niedługo każda inwestycja, na każdym etapie będzie zagrożona. Należy wyjść naprzeciw problemom braku informacji, należy zrozumieć lokalną społeczność i znaleźć skuteczną metodę prowadzenia dialogu i poszukiwania kompromisów.

Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej proponuje nowe wydarzenie – Warsztaty Komunikacji Społecznej.

O czym NIE będą nasze warsztaty .

Do tej pory większość ofert warsztatów komunikacji społecznej skierowana do inwestorów energetyki wiatrowej opierała się na proponowaniu inwestorowi mniej lub bardziej skutecznych metod eliminowania konfliktów za pomocą różnych "sposobików" z pogranicza socjotechniki, czy wręcz manipulacji. Jednak bez zrozumienia lokalnych zależności i lokalnych środowisk tego typu działanie okazuje się mało skuteczne, a wręcz szkodliwe. Potencjalni mieszkańcy farm wiatrowych - mówiąc wprost - nie kupią dziś kolorowych folderów reklamowych, niejasnych obietnic, czy pseudonaukowej "papki". Jedyną drogą jest zdobycie autentycznego zaufania. I tego chcemy nauczyć na naszych warsztatach.

Do kogo kierowane są Warsztaty

Warsztaty skierowane są do:

- Właścicieli farm wiatrowych, przedstawicieli inwestorów, firm deweloperskich, firm konsultingowych, kierowników i koordynatorów projektów. Zapraszamy też koordynatorów środowiskowych, przedstawicieli instytucji finansujących projekty, przedstawicieli kancelarii prawnych.

Warszawa 19 czerwca 2012

KontaktPolskie Stowarzyszenie
Energetyki Wiatrowej

mail: media@psew.pl